Najlepsze dramaty obyczajowe

Najlepsze dramaty obyczajoweDramat obyczajowy to gatunek filmowy, który w ostatniej dekadzie gwałtownie się rozwija. Akcja tego typu programów najczęściej toczy się wokół norm społecznych oraz konfliktów powstających na tym tle dotyczących religijności, uprzedzeń czy seksualności człowieka. Warto zapoznać się z poniższym artykułem by poznać najlepsze dramaty obyczajowe. Zajrzyj na serwis Zalukaj i sprawdź opisane przez nas filmy fantasy oraz filmy dokumentalne online.

Choć najwięcej produkcji obyczajowych w historii kina tworzy się w ostatnim dziesięcioleciu, za najlepsze i najbardziej wpisujące się w gatunek dramaty obyczajowe uznaje się filmy sprzed 30, 40 a nawet 50 lat. Stworzone przez wybitnych reżyserów i aktorów produkcje mimo upływu czasu nie starzeją się z każdą odsłoną prezentując nowe spojrzenie na kwestie wnętrza człowieka i jego uczuć. Do tego typu produkcji należy z pewnością film La Dolce Vita z 1960 roku. Jego akcja oparta na szalonej miłości i dotykających ją przeciwności stała się inspiracją dla wielu pokoleń twórców.

Kolejnym filmem plasującym się na szczycie rankingów popularności jest Good Will Hunting z 1997 roku. Przedstawiona w nim historia młodego człowieka, utalentowanego choć niszczonego przez otoczenie oraz jego wewnętrznej walki składnia do refleksji i wzywa do przemyślenia także swojej egzystencji. Podobnie wysokie oceny w serwisach filmowych posiada film In the Name of the Father z 1993. Ukazana tu historia niesłusznie skazanego człowieka pozwala zapoznać się z wnętrzem człowieka targanego lękiem i walczącego o własne życie. Jeśli chcesz obejrzeć dobry film biograficzny, film historyczny lub filmy katastroficzne to na naszej stronie możesz znaleźć ich opisy.