Najciekawsze filmy fantasy

Najciekawsze filmy fantasyFilmy fantasy cieszą się rosnącą popularnością. Stanowią nie tylko doskonałą okazję do rozbudzenia naszej wyobraźni, ale pozwalają odpocząć od życiowych zmartwień i uciec do wymarzonego świata. Produkcji, które bez wątpienia warto obejrzeć jest wiele, my jednak przedstawiamy najciekawsze filmy fantasy, które każdy szanujący się fan gatunku powinien znać.

  • 1. Władca Pierścieni
  • Filmowa trylogia będąca ekranizacją słynnej powieści J.R.R. Tolkiena to bez wątpienia film, który powinien gościć na szczycie każdej listy filmów fantasy. Przygody pewnego hobbita, który staje przed zadaniem, od którego zależą losy Śródziemia to historia, która z pewnością przyciągnie uwagę zarówno starszych, jak i młodszych widzów.

  • 2. Harry Potter
  • Książki J.K. Rowling spowodowały małą rewolucję czytelniczą sprawiając, że dzieci, które dotychczas stroniły od książek zaczęły pochłaniać kolejne części przygód młodego czarodzieja z wypiekami na twarzach. Nie mniejszy sukces odniosła ekranizacja przygód Harry'ego Pottera i jego zmagań z Sam-Wiesz-Kim. Jeśli chodzi o strony z filmami to na stronie Zalukaj można bez problemu odnaleźć również film dokumentalny online.

  • 3. Opowieści z Narnii
  • Dopiero trzy filmy oparte na powieściach C.S. Lewisa ujrzały światło dzienne, jednak to wystarcza, by wielu widzów marzyło o odszukaniu tajemniczego przejścia i drogi do krainy Narnii zamieszkiwanej przez mityczne stworzenia stawiające czoło złu, które zagraża ich królestwu. Na stronie Zalukaj znaleźć możesz również filmy fantastyczne, fajne filmy animowane oraz darmowe filmy dla dzieci.